W zdrowym ciele, zdrowy duch

Nasza szkoła promuje aktywność fizyczną poprzez organizowanie zajęć sportowych, drużynowych rozgrywek, zawodów, czy też klubów sportowych. Aktywność fizyczna nie tylko korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, ale także może poprawić samopoczucie i zdolność koncentracji.

W naszej szkole idea ta realizowana jest na kilka sposobów:

Edukacja zdrowotna: Szkoła często oferują programy edukacyjne związane ze zdrowiem, które uczą uczniów o znaczeniu zdrowego stylu życia, prawidłowej żywności, aktywności fizycznej, higieny osobistej itp.

Programy sportowe: Szkoła promujeaktywność fizyczną poprzez organizowanie zajęć sportowych, drużynowych rozgrywek, zawodów, czy też klubów sportowych. Aktywność fizyczna nie tylko korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, ale także może poprawić samopoczucie i zdolność koncentracji.

Wsparcie emocjonalne: Dbając o zdrowie psychiczne uczniów, szkoła może oferować usługi doradcze lub programy wsparcia emocjonalnego, które pomagają uczniom radzić sobie ze stresem, problemami emocjonalnymi i innymi trudnościami.

Wspólne aktywności poza lekcjami: Organizowanie imprez sportowych, wycieczek, czy też zajęć rekreacyjnych pozwala uczniom na aktywne spędzanie czasu poza tradycyjną nauką.