plan

Plan lekcji

Zapoznaj się z planem lekcji

czytaj więcej
nauczyciel

Nauczyciele

Terminy konsultacji nauczycieli

czytaj więcej

dokument

Dokumenty

Zapoznaj się z dokuemntami szkolnymi

czytaj więcej

20171010 085056

Uczniowie klasy siódmej byli na nietypowej lekcji wychowawczej w Sądzie Okręgowym w Opolu. 10 października klasa 7b uczestniczyła w rozprawie 27-latka oraz 18-latka, oskarżonych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wcześniej (o godz. 8.40) z młodzieżą spotkała się p. Aneta Rempalska -Rzecznik Biura Prasowego, który powiedziała parę zdań na temat tej konkretnej sprawy oraz podziału ról na sali sądowej. 

,,Na miejscu zostaliśmy przywitani przez ochronę sądu, która przeprowadziła kontrolę bezpieczeństwa. Następnie zostaliśmy zaprowadzeni do miejsca, do którego konwoje przywożą przestępców. Trafiliśmy też do aresztu, w którym musieliśmy sprawdzić, czy w karcerze jest przeraźliwie ciemno. Później przyszedł czas na salę rozpraw dla niebezpiecznych przestępców. Oczywiście cały czas poznawaliśmy procedury związane z przebiegiem procesu karnego. Zobaczyliśmy także jak wygląda pomieszczenie, w którym przesłuchiwani są małoletni poszkodowani, czyli tak zwaną „przyjazną salę przesłuchań”.
Celem takich lekcji jest popularyzacja problematyki prawnej wśród młodzieży szkolnej, zapoznanie jej z podstawowymi zasadami, rządzącymi salą sądową. Młodzież mogła na własne oczy zobaczyć, jak wygląda rozprawa karna, jakie role procesowe pełnią obrońca i oskarżyciel publiczny, jak zachowuje się na sali rozpraw oskarżony i poznać jego prawa. Sam pobyt w tej instytucji, zwiedzanie jego pomieszczeń było dla wszystkich ogromnym przeżyciem.„To była lekcja życia”, „Mamy nauczkę na całe życie” - to najczęstsze komentarze po lekcji wychowawczej na sądowej sali.
koło redakcyjne pod okiem M.Zaraś

 

Menu

 
 sport ikonka              
biblioteka ikonka
 
             
swietlica ikonka
 
             
dokument ikonka
 
             
rodzina ikonka

Sport

             

Biblioteka

             

Świetlica

                           

Rada Rodziców

 

Szukaj

bip

 

eDziennik

biblioteka

sport

swietlica

statuty

rodzice

nauczyciel

lekcje

Certyfikaty

bezpieczna szkola logo

lepsza szkola

szkola promujaca zdrowie

szkola bez przemocy

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 247 gości oraz 0 użytkowników.

 
Go to Top
Template by JoomlaShine