Razem z Rodzicami dla dobra dzieci

Pierwszymi i najważniejszymi towarzyszami podróży dziecka są Rodzice. To oni wskazują mu drogę i kierunek. My, Nauczyciele wspieramy Rodziców w ich wysiłkach wychowawczych. Z tej też przyczyny ważne jest, abyśmy towarzysząc dziecku zmierzali w tym samym kierunku. Stąd Kontrakt Szkolny zawierający prawa i obowiązki Rodziców oraz ustalający zasady wzajemnej współpracy.

Mając na uwadze dobro dziecka i wsparcie szkoły w realizacji jej statutowych zadań rodzice powinni :

1. Wypełniać zalecenia szkoły związane ze specjalnymi specyficznymi potrzebami psychologiczno - pedagogicznymi ucznia.
2. Przekazywać szkole wszelkie informacje dotyczące ich dzieci i mające wpływ na funkcjonowanie ucznia w środowisku szkolnym.
3. Uczestniczyć w spotkaniach na terenie szkoły, a w przypadku nieobecności na zebraniu, zapoznać się we własnym zakresie z omawianą tematyką i poczynionymi ustaleniami.
4. Dbać o dobry wizerunek szkoły.
5. Aktywnie włączać się do działań na rzecz szkoły.
6. Zapoznawać się z dokumentami regulującymi pracę szkoły.
7. Brać udział w planowaniu programów wychowawczych i innych dokumentów regulujących pracę szkoły.
8. Wyrażać zgodę na udział dziecka w zajęciach wyrównawczych, korekcyjnych, kołach zainteresowań.
9. Udzielać pomocy w rozwiązywaniu sytuacji problemowych.
10. Brać udział w imprezach organizowanych przez szkołę.